Menu

Spis przeczytanych książek - ku pamięci

Tak naprawdę to blog dla mnie - dużo czytam i chciałabym mieć gdzieś zapisaną swoją opinię na temat jakiejś książki

DOMOFON - Zygmunt Miłoszewski

paulajna93

domofon                                          ( Zdjęcie pobrane z google grafika, taką okładkę miała książka, którą ja czytałam )

 

Moja ocena 6,5/10

         Przede wszystkim bardzo wciąga - ale inaczej nie przeczytałabym tej książki. Fajne jest to, patrząc z perspektywy warszawianki - że akcja dzieje się w Warszawie, na Bródnie.Część z miejsc opisywanych w książce znam. Ciekawa historia, dopiero gdzieś w połowie książki zorientowałam się, że podjeżdża fantastyką. Być może gdyby opis z tyłu książki był dokładniejszy ( upiory, duchy, zjawy ) nie wzięłabym jej nawet do ręki ale wtedy bym straciła.

Śmierć w windzie, opętanie męża Agnieszki, śmierć Kamila i jego rodziców - wszystko bardzo ciekawe, aczkolwiek w każdej książce musi być punkt kulminacyjny i w tej był bardzo słaby. Wystarczyło przekonanie, że przezwyciężę strach, nie było potrzeby potwierdzania tego ani sprawdzania. Autor mógł się bardziej postarać. Na duży plus - opowieść inna niż wszystkie, przynajmniej dla mnie. Nigdy wcześniej nie czytałam książki z podobną historią. 

Podsumowując - ciekawa książka z kryminalną akcją i dawką humoru. Może za 10 lat przeczytam ją jeszcze raz

paulajna

© Spis przeczytanych książek - ku pamięci
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci